CPT-1495CI-300
DigiKeys produktnummer
102-3754-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CPT-1495CI-300
Beskrivning
BUZZER PIEZO 10V 14.00MM TH
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Sumrar Transduktor, externt driven Piezo 10 V 12mA 4,25kHz 84dB vid 10V, 10cm Genomgående hål PC-stift
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CPT-1495CI-300 Modeller
Kategori
Driftläge
Enkel ton
Tillverkare
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Ljudtrycksnivå (SPL)
84dB vid 10V, 10cm
Serie
Ström - matning
12mA
Förpackning
Tråg
Portplats
Topp
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-30°C-85°C
Drivkrets
Transduktor, externt driven
Ingångsskydd
IP67 - dammtät, vattentät
Ingångstyp
Topp-toppvärdessignal
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - märkt
10 V
Terminering
PC-stift
Spänningsintervall
30V (max.)
Storlek/dimension
0,551" diam. (14,00mm)
Frekvens
4,25kHz
Höjd - monterad (max)
0,413" (10,50mm)