CMS0361KLX
CMS0361KLX
Understanding Audio Frequency Range in Audio Design
CMS0361KLX
DigiKeys produktnummer
102-1304-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CMS0361KLX
Beskrivning
SPEAKER 8OHM 2W TOP PORT 82DB
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
8 Ohms General Purpose Högtalare 2 W 184 Hz ~ 20 kHz Topp Rund, Kvadrat ram
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CMS0361KLX Modeller
Kategori
Effektivitet - typ
Ljudtrycksnivå (SPL)
Tillverkare
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Effekt - märkt
2 W
Serie
Effekt - max
4 W
Förpackning
Tråg
Portplats
Topp
Artikelstatus
Aktiv
Form
Rund, Kvadrat ram
Teknologi
Magnetisk
Material - kon
Papper
Typ
General Purpose
Material - magnet
Nd-Fe-B
Frekvensomfång
184 Hz ~ 20 kHz
Terminering
Lödögla(or)
Frekvens - självresonant
230 Hz
Storlek/dimension
L 1,421" x B 1,421" (36,10 x 36,10mm)
Impedans
8 Ohms
Höjd - monterad (max)
0,571" (14,50mm)
Effektivitet - dBA
82,00
Basproduktens nummer
Effektivitet - testning
1W/500mm