CFM-A225C-120-350
DigiKeys produktnummer
2223-CFM-A225C-120-350-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CFM-A225C-120-350
Beskrivning
FAN AXIAL 120X25.4MM 12VDC WIRE
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 12VDC Fyrkantig - L 120mm x H 120mm omniCOOL™ magnethylsa 69,7 CFM (1,95m³/min) 2 trådledare
Kategori
Egenskaper
Automatisk omstart
Tillv.
Brus
37,8dB(A)
Serie
Effekt (Watt)
2.76 W
Förpackning
Box
RPM
Artikelstatus
Aktiv
Terminering
2 trådledare
Spänning - märkt
Arbetstemperatur
14-158°F (-10-70°C)
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 120mm x H 120mm
Godkännande myndighet
CE, cURus, TUV
Bredd
25,40mm
Strömklassning (Ampere)
0,230A
Luftflöde
69,7 CFM (1,95m³/min)
Spänningsintervall
10,8-13,2VDC
Statiskt tryck
0,100 in H2O (24,9 Pa)
Material - ram
Polybutylentereftalat (PBT)
Lagertyp
omniCOOL™ magnethylsa
Material - blad
Polybutylentereftalat (PBT)
Fläkttyp
Livslängd @ temp.
40 000tim vid 40°C