CFM-4028BG-1200-568-22
DigiKeys produktnummer
2223-CFM-4028BG-1200-568-22-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CFM-4028BG-1200-568-22
Beskrivning
FAN AXIAL 40X28MM 12VDC WIRE
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 12VDC Fyrkantig - L 40mm x H 40mm Kula 24,4 CFM (0,683m³/min) 4 trådledare
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CFM-4028BG-1200-568-22 Modeller
Kategori
Egenskaper
Automatisk omstart, pulsbreddsmodulatorkontroll; hastighetssensor (varvtalsmätare)
Tillv.
Brus
56,9dB(A)
Serie
Effekt (Watt)
11.28 W
Förpackning
Box
RPM
Artikelstatus
Aktiv
Terminering
4 trådledare
Spänning - märkt
Arbetstemperatur
14-158°F (-10-70°C)
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 40mm x H 40mm
Godkännande myndighet
CE, cURus, TUV
Bredd
28,00mm
Strömklassning (Ampere)
0,940A
Luftflöde
24,4 CFM (0,683m³/min)
Spänningsintervall
10,8-13,2VDC
Statiskt tryck
2,440 in H2O (607,8 Pa)
Material - ram
Polybutylentereftalat (PBT)
Lagertyp
Kula
Material - blad
Polybutylentereftalat (PBT)
Fläkttyp
Livslängd @ temp.
70 000tim vid 40°C