CFM-2507CF-0140-313
DigiKeys produktnummer
2223-CFM-2507CF-0140-313-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CFM-2507CF-0140-313
Beskrivning
DC AXIAL FAN, 25 MM SQUARE, 7 MM
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 5VDC Fyrkantig - L 25mm x H 25mm omniCOOL™ magnethylsa 3,1 CFM (0,087m³/min) 2 trådledare
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CFM-2507CF-0140-313 Modeller
Kategori
Egenskaper
Automatisk omstart
Tillv.
Brus
31,4dB(A)
Serie
Effekt (Watt)
1.75 W
Förpackning
Box
RPM
Artikelstatus
Aktiv
Terminering
2 trådledare
Spänning - märkt
Arbetstemperatur
14-158°F (-10-70°C)
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 25mm x H 25mm
Godkännande myndighet
CE, cURus, TUV
Bredd
7,00mm
Strömklassning (Ampere)
0,350A
Luftflöde
3,1 CFM (0,087m³/min)
Spänningsintervall
4,5-5,5VDC
Statiskt tryck
0,250 in H2O (62,3 Pa)
Material - ram
Polybutylentereftalat (PBT)
Lagertyp
omniCOOL™ magnethylsa
Material - blad
Polybutylentereftalat (PBT)
Fläkttyp
Livslängd @ temp.
40 000tim vid 40°C