CDM-15008 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Same Sky (Formerly CUI Devices)
I lager: 575
Datablad
8 Ohms General Purpose Högtalare 250 mW 720 Hz ~ 20 kHz Topp Runt
Understanding Audio Frequency Range in Audio Design
CDM-15008
DigiKeys produktnummer
102-2496-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CDM-15008
Beskrivning
SPEAKER 8OHM 250MW TOP PORT 92DB
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Effektivitet - testning
300mW/100mm
Tillverkare
Effektivitet - typ
Ljudtrycksnivå (SPL)
Serie
Effekt - märkt
250 mW
Förpackning
Tråg
Effekt - max
500 mW
Artikelstatus
Föråldrad
Portplats
Topp
Teknologi
Magnetisk
Form
Runt
Typ
General Purpose
Material - kon
Polyester, polyetylentereftalat (PET)
Frekvensomfång
720 Hz ~ 20 kHz
Material - magnet
Nd-Fe-B
Frekvens - självresonant
900 Hz
Terminering
Fjädertyp
Impedans
8 Ohms
Storlek/dimension
0,591" diam. (15,00mm)
Effektivitet - dBA
92,00
Höjd - monterad (max)
0,138" (3,50mm)