CDM-13008
CDM-13008
Understanding Audio Frequency Range in Audio Design
CDM-13008
DigiKeys produktnummer
102-2495-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CDM-13008
Beskrivning
SPEAKER 8OHM 200MW TOP PORT 87DB
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
8 Ohms General Purpose Högtalare 200 mW 880 Hz ~ 20 kHz Topp Runt
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CDM-13008 Modeller
Kategori
Effektivitet - testning
200mW/100mm
Tillverkare
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Effektivitet - typ
Ljudtrycksnivå (SPL)
Serie
Effekt - märkt
200 mW
Förpackning
Tråg
Effekt - max
500 mW
Artikelstatus
Aktiv
Portplats
Topp
Teknologi
Magnetisk
Form
Runt
Typ
General Purpose
Material - kon
Polyester, polyetylentereftalat (PET)
Frekvensomfång
880 Hz ~ 20 kHz
Material - magnet
Nd-Fe-B
Frekvens - självresonant
1100 Hz
Terminering
Lödplattor
Impedans
8 Ohms
Storlek/dimension
0,512" diam. (13,00mm)
Effektivitet - dBA
87,00
Höjd - monterad (max)
0,114" (2,90mm)