CDM-10008 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
PUI Audio, Inc.
I lager: 47
Datablad
8 Ohms General Purpose Högtalare 300 mW 960 Hz ~ 20 kHz Topp Runt
CDM-10008
CDM-10008
Understanding Audio Frequency Range in Audio Design
CDM-10008
DigiKeys produktnummer
102-2493-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CDM-10008
Beskrivning
SPEAKER 8OHM 300MW TOP PORT 86DB
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
CDM-10008 Modeller
Kategori
Effektivitet - testning
300mW/100mm
Tillverkare
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Effektivitet - typ
Ljudtrycksnivå (SPL)
Serie
Effekt - märkt
300 mW
Förpackning
Tråg
Effekt - max
500 mW
Artikelstatus
Aktiv
Portplats
Topp
Teknologi
Magnetisk
Form
Runt
Typ
General Purpose
Material - kon
Polyester, polyetylentereftalat (PET)
Frekvensomfång
960 Hz ~ 20 kHz
Material - magnet
Nd-Fe-B
Frekvens - självresonant
1200 Hz
Terminering
Lödplattor
Impedans
8 Ohms
Storlek/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Effektivitet - dBA
86,00
Höjd - monterad (max)
0,114" (2,90mm)