CBM-5020C-140-305-20
DigiKeys produktnummer
2223-CBM-5020C-140-305-20-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CBM-5020C-140-305-20
Beskrivning
DC BLOWER, 49.2 X 49.8 X 20 MM,
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläkt Fläkt 12VDC Rektangulär/avrundad - L 49,8 x H 49,2mm omniCOOL™ magnethylsa 4,1 CFM (0,115m³/min) 3 trådledare
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CBM-5020C-140-305-20 Modeller
Kategori
Brus
30,5dB(A)
Tillv.
Effekt (Watt)
1.08 W
Serie
RPM
Förpackning
Box
Terminering
3 trådledare
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
14-158°F (-10-70°C)
Spänning - märkt
Godkännande myndighet
CE, cURus, TUV
Storlek/dimension
Rektangulär/avrundad - L 49,8 x H 49,2mm
Strömklassning (Ampere)
0,090A
Bredd
20,00mm
Spänningsintervall
10,8-13,2VDC
Luftflöde
4,1 CFM (0,115m³/min)
Material - ram
Polybutylentereftalat (PBT)
Statiskt tryck
0,290 in H2O (72,2 Pa)
Material - blad
Polybutylentereftalat (PBT)
Lagertyp
omniCOOL™ magnethylsa
Livslängd @ temp.
40 000tim vid 40°C