63PZF56M10X9
DigiKeys produktnummer
63PZF56M10X9-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
63PZF56M10X9
Beskrivning
CAP ALUM HYBRID 56UF 20% 63V TH
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
56 µF 63 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapslad 30mOhm 4000tim vid 125°C
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
63PZF56M10X9 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillverkare
Rubycon
Klassificeringar
AEC-Q200
Serie
Tillämpningar
Automotive
Förpackning
Bulk
Rippelström @ låg frekvens
70 mA @ 120 Hz
Artikelstatus
Aktiv
Rippelström @ hög frekvens
1.4 A @ 100 kHz
Typ
Hybrid
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
56 µF
Storlek/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,433" (11,00mm)
Spänning - märkt
63 V
Monteringstyp
Genomgående hål
ESR (Equivalent Series Resistance)
30mOhm
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Livslängd @ temp.
4000tim vid 125°C