450LLE33MEFC18X20
DigiKeys produktnummer
1189-2299-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
450LLE33MEFC18X20
Beskrivning
CAP ALUM 33UF 20% 450V RADIAL TH
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
33 µF 450 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapslad 20 000tim vid 105°C
EDA-/CAD-modeller
450LLE33MEFC18X20 Modeller
Rippelström @ låg frekvens
312 mA @ 120 Hz
Rippelström @ hög frekvens
780 mA @ 100 kHz
Ledaravstånd
0,295" (7,50mm)
Kapacitans
Storlek/dimension
0,709" diam. (18,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,866" (22,00mm)
Spänning - märkt
450 V
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
20 000tim vid 105°C
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Arbetstemperatur
-25°C-105°C