450HXH560MEPASN35X45
DigiKeys produktnummer
1189-450HXH560MEPASN35X45-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
450HXH560MEPASN35X45
Beskrivning
CAP ALUM 560UF 20% 450V SNAP TH
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
560 µF 450 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapsling - snäppfäste 5000tim vid 105°C
Tillv.
Klassificeringar
Rippelström @ låg frekvens
2.49 A @ 120 Hz
Rippelström @ hög frekvens
3.486 A @ 10 kHz
Kapacitans
Ledaravstånd
0,394" (10,00mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
1,378" diam. (35,00mm)
Spänning - märkt
450 V
Höjd - monterad (max)
1,850" (47,00mm)
Livslängd @ temp.
5000tim vid 105°C
Monteringstyp
Arbetstemperatur
-40°C-105°C