450HXG560MEFCSN35X50
DigiKeys produktnummer
1189-450HXG560MEFCSN35X50-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
450HXG560MEFCSN35X50
Beskrivning
CAP ALUM 560UF 20% 450V SNAP TH
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
560 µF 450 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapsling - snäppfäste 3000tim vid 105°C
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
450HXG560MEFCSN35X50 Modeller
Kategori
Polarisering
Polär
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Rippelström @ låg frekvens
3.23 A @ 120 Hz
Förpackning
Bulk
Rippelström @ hög frekvens
4.522 A @ 10 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Ledaravstånd
0,394" (10,00mm)
Kapacitans
Storlek/dimension
1,378" diam. (35,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
2,047" (52,00mm)
Spänning - märkt
450 V
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
3000tim vid 105°C
Inkapsling/låda
Radial, kapsling - snäppfäste
Arbetstemperatur
-25°C-105°C