35SEV47M6.3X8
DigiKeys produktnummer
1189-2447-2-ND - Remsa och spole (TR)
1189-2447-1-ND - Remsbit (CT)
1189-2447-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
35SEV47M6.3X8
Beskrivning
CAP ALUM 47UF 20% 35V SMD
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
47 µF 35 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapsling - SMD 2000tim vid 85°C
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
35SEV47M6.3X8 Modeller
Kategori
Polarisering
Polär
Tillv.
Klassificeringar
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Rippelström @ låg frekvens
105 mA @ 120 Hz
Artikelstatus
Föråldrad
Rippelström @ hög frekvens
157.5 mA @ 10 kHz
Kapacitans
Storlek/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,315" (8,00mm)
Spänning - märkt
35 V
Monteringsyta vid ytmontering
L 0,260" x B 0,260" (6,60 x 6,60mm)
Livslängd @ temp.
2000tim vid 85°C
Monteringstyp
Arbetstemperatur
-40°C-85°C