35PKV390M10X10.5
DigiKeys produktnummer
1189-35PKV390M10X10.5TR-ND - Remsa och spole (TR)
1189-35PKV390M10X10.5CT-ND - Remsbit (CT)
1189-35PKV390M10X10.5DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
35PKV390M10X10.5
Beskrivning
CAP ALUMHYB 390UF 20% 35V SMD
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
390 µF 35 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapsling - SMD 20mOhm 4000tim vid 125°C
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillverkare
Rubycon
Klassificeringar
AEC-Q200
Serie
Tillämpningar
Automotive
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Rippelström @ låg frekvens
420 mA @ 100 Hz
Artikelstatus
Aktiv
Rippelström @ hög frekvens
2.8 A @ 100 kHz
Typ
Hybrid
Storlek/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Kapacitans
390 µF
Höjd - monterad (max)
0,413" (10,50mm)
Tolerans
±20%
Monteringsyta vid ytmontering
L 0,406" x B 0,406" (10,30 x 10,30mm)
Spänning - märkt
35 V
Monteringstyp
Ytmontering
ESR (Equivalent Series Resistance)
20mOhm
Inkapsling/låda
Radial, kapsling - SMD
Livslängd @ temp.
4000tim vid 125°C