25ZLS1500MEFCG412.5X20 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Rubycon
I lager: 879
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Rubycon
I lager: 1 090
Datablad
I lager: 635
I lager: 1 760
I lager: 939
I lager: 900
Würth Elektronik
Panasonic Industry
I lager: 320
Panasonic Industry
I lager: 48
Chemi-Con
Chemi-Con
I lager: 988
1500 µF 25 V Elektrolytkondensatorer, aluminium Radial, kapslad 5000tim vid 105°C
25ZLS1500MEFCG412.5X20
DigiKeys produktnummer
25ZLS1500MEFCG412.5X20-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
25ZLS1500MEFCG412.5X20
Beskrivning
CAP ALUM 1500UF 20% 25V RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
30 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
25ZLS1500MEFCG412.5X20 Modeller
Kategori
Polarisering
Polär
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Rippelström @ låg frekvens
1.488 A @ 120 Hz
Förpackning
Remsa och låda (TB)
Rippelström @ hög frekvens
2.48 A @ 100 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Storlek/dimension
0,492" diam. (12,50mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,866" (22,00mm)
Spänning - märkt
25 V
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
5000tim vid 105°C
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Arbetstemperatur
-40°C-105°C