25YXS2200MEFC16X20
DigiKeys produktnummer
1189-25YXS2200MEFC16X20-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
25YXS2200MEFC16X20
Beskrivning
CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2200 µF 25 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapslad 6000tim vid 105°C
Kategori
Polarisering
Polär
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Rippelström @ låg frekvens
1.778 A @ 120 Hz
Förpackning
Bulk
Rippelström @ hög frekvens
2.54 A @ 100 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Impedans
21 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,295" (7,50mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
0,630" diam. (16,00mm)
Spänning - märkt
25 V
Höjd - monterad (max)
0,866" (22,00mm)
Livslängd @ temp.
6000tim vid 105°C
Monteringstyp
Arbetstemperatur
-40°C-105°C