25YXJ47MTA5X11
DigiKeys produktnummer
1189-1590-1-ND - Remsbit (CT)
1189-1590-3-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
25YXJ47MTA5X11
Beskrivning
CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL TH
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
47 µF 25 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapslad 5000tim vid 105°C
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
25YXJ47MTA5X11 Modeller
Kategori
Polarisering
Polär
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Rippelström @ låg frekvens
137.5 mA @ 120 Hz
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Rippelström @ hög frekvens
250 mA @ 100 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Impedans
400 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
0,197" diam. (5,00mm)
Spänning - märkt
25 V
Höjd - monterad (max)
0,492" (12,50mm)
Livslängd @ temp.
5000tim vid 105°C
Monteringstyp
Arbetstemperatur
-40°C-105°C