25PZE220M8X9
DigiKeys produktnummer
25PZE220M8X9-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
25PZE220M8X9
Beskrivning
CAP ALUM HYBRID 220UF 20% 25V TH
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
220 µF 25 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapslad 27mOhm 10 000tim vid 105°C
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
25PZE220M8X9 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Tillverkare
Rubycon
Klassificeringar
AEC-Q200
Serie
Tillämpningar
Automotive
Förpackning
Bulk
Rippelström @ låg frekvens
115 mA @ 120 Hz
Artikelstatus
Aktiv
Rippelström @ hög frekvens
2.3 A @ 100 kHz
Typ
Hybrid
Ledaravstånd
0,138" (3,50mm)
Kapacitans
220 µF
Storlek/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,433" (11,00mm)
Spänning - märkt
25 V
Monteringstyp
Genomgående hål
ESR (Equivalent Series Resistance)
27mOhm
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Livslängd @ temp.
10 000tim vid 105°C