250YXF22MEFC10X20 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Rubycon
I lager: 246
Datablad
Uppgradering
Chemi-Con
I lager: 713
Datablad
Uppgradering
Nichicon
I lager: 1 136
Nichicon
I lager: 3 300
22 µF 250 V Elektrolytkondensatorer, aluminium Radial, kapslad 2000tim vid 105°C
250YXF22MEFC10X20
DigiKeys produktnummer
250YXF22MEFC10X20-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
250YXF22MEFC10X20
Beskrivning
CAP ALUM 22UF 20% 250V RADIAL TH
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
250YXF22MEFC10X20 Modeller
Kategori
Polarisering
Polär
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Rippelström @ låg frekvens
120 mA @ 120 Hz
Förpackning
Bulk
Rippelström @ hög frekvens
300 mA @ 100 kHz
Artikelstatus
Inte för nya designer
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Storlek/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,866" (22,00mm)
Spänning - märkt
250 V
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
2000tim vid 105°C
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Arbetstemperatur
-40°C-105°C