YDZVFHTR18
DigiKeys produktnummer
YDZVFHTR18TR-ND - Remsa och spole (TR)
YDZVFHTR18CT-ND - Remsbit (CT)
YDZVFHTR18DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
YDZVFHTR18
Beskrivning
DIODE ZENER 18V 500MW TUMD2M
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 18 V 500 mW ±10% Ytmontering
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
YDZVFHTR18 Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
10 µA @ 13 V
Tillv.
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Monteringstyp
Ytmontering
Tolerans
±10%
Inkapsling/låda
Effekt - max
500 mW