US6J12TCR
DigiKeys produktnummer
US6J12TCRTR-ND - Remsa och spole (TR)
US6J12TCRCT-ND - Remsbit (CT)
US6J12TCRDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
US6J12TCR
Beskrivning
MOSFET 2P-CH 12V 2A TUMT6
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
MOSFETs - matriser 12V 2 A (Ta) 910mW (Ta) Ytmontering TUMT6
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
1V vid 1mA
Tillverkare
Rohm Semiconductor
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
7,6nC vid 4,5V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
850pF vid 6V
Artikelstatus
Aktiv
Effekt - max
910mW (Ta)
Teknologi
MOSFET (Metalloxid)
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Konfiguration
2 P-kanal (dubbel)
Monteringstyp
Ytmontering
Drain till source-spänning (Vdss)
12V
Inkapsling/låda
6-SMD, flata ledningar
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
2 A (Ta)
Leverantörens enhetsförpackning
TUMT6
Rds On (max) @ Id, Vgs
105mOhm vid 2A, 4,5V