TFZVTR36B
DigiKeys produktnummer
TFZVTR36BTR-ND - Remsa och spole (TR)
TFZVTR36BCT-ND - Remsbit (CT)
TFZVTR36BDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TFZVTR36B
Beskrivning
DIODE ZENER 36V 500MW TUMD2M
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 36 V 500 mW ±3% Ytmontering
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TFZVTR36B Modeller
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
75 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
200 nA @ 27 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
150°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±3%
Basproduktens nummer
Effekt - max
500 mW