TFZVTR3.6B
DigiKeys produktnummer
TFZVTR3.6BTR-ND - Remsa och spole (TR)
TFZVTR3.6BCT-ND - Remsbit (CT)
TFZVTR3.6BDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TFZVTR3.6B
Beskrivning
DIODE ZENER 3.6V 500MW TUMD2M
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 3.6 V 500 mW ±4% Ytmontering
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TFZVTR3.6B Modeller
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
60 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
10 µA @ 1 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
150°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±4%
Basproduktens nummer
Effekt - max
500 mW