TDZVTR15
DigiKeys produktnummer
TDZVTR15TR-ND - Remsa och spole (TR)
TDZVTR15CT-ND - Remsbit (CT)
TDZVTR15DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TDZVTR15
Beskrivning
DIODE ZENER 15V 500MW TUMD2M
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 15 V 500 mW ±10% Ytmontering
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TDZVTR15 Modeller
Kategori
Effekt - max
500 mW
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
10 µA @ 10 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±10%