SMLD12BN1WT86C
DigiKeys produktnummer
846-SMLD12BN1WT86CTR-ND - Remsa och spole (TR)
846-SMLD12BN1WT86CCT-ND - Remsbit (CT)
846-SMLD12BN1WT86CDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SMLD12BN1WT86C
Beskrivning
LONG LIFE TYPE MINI-MOLD CHIP LE
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Blue 470nm LED-indikation - diskret 2,9V 0603 (metrisk 1608)
Kategori
Spänning - fram (Vf) (Typ)
2,9V
Tillv.
Ström - test
5mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Våglängd - dominant
Färg
Grad
Automotive
Linsfärg
White
Godkännande
AEC-Q102
Linstransparens
Diffused
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Millicandela-märkning
Leverantörens enhetsförpackning
Linstyp
Rektangulär med plan topp
Storlek/dimension
L 1,60 x B 0,65mm
Linsstorlek
1,20mm x 0,80mm
Höjd (max)
0,65mm