SML-D12M8WT86C
DigiKeys produktnummer
SML-D12M8WT86CTR-ND - Remsa och spole (TR)
SML-D12M8WT86CCT-ND - Remsbit (CT)
SML-D12M8WT86CDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SML-D12M8WT86C
Beskrivning
LED YLW-GRN 1608 SMD
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Gul/grön 572nm LED-indikation - diskret 2,2V 0603 (metrisk 1608)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SML-D12M8WT86C Modeller
Kategori
Spänning - fram (Vf) (Typ)
2,2V
Tillv.
Ström - test
20mA
Serie
Aktiv
Grad
Automotive
Färg
Godkännande
AEC-Q102
Konfiguration
Standard
Leverantörens enhetsförpackning
Millicandela-märkning
Storlek/dimension
L 1,60 x B 0,80mm
Linstyp
Rektangulär med plan topp
Höjd (max)
0,65mm
Linsstorlek
1,20mm x 0,80mm