SFR18EZPJ822
DigiKeys produktnummer
846-SFR18EZPJ822TR-ND - Remsa och spole (TR)
846-SFR18EZPJ822CT-ND - Remsbit (CT)
846-SFR18EZPJ822DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SFR18EZPJ822
Beskrivning
RES 8.2K OHM 5% 1/4W 1206
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
8.2 kOhms ±5% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Svavelhindrande, AEC-Q200 Tjock film
Kategori
Egenskaper
Svavelhindrande, AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)