SFR18EZPF8200
DigiKeys produktnummer
846-SFR18EZPF8200TR-ND - Remsa och spole (TR)
846-SFR18EZPF8200CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SFR18EZPF8200
Detaljerad beskrivning
820 Ohms ±1% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Svavelhindrande, AEC-Q200 Tjock film
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)