SFR01MZPJ150
DigiKeys produktnummer
846-SFR01MZPJ150TR-ND - Remsa och spole (TR)
846-SFR01MZPJ150CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SFR01MZPJ150
Beskrivning
SULFUR TOLERANT CHIP RESISTORS
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
15 Ohms ±5% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0402 (metrisk 1005) Svavelhindrande, AEC-Q200 Tjock film
Kategori
Egenskaper
Svavelhindrande, AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,016" (0,40mm)