RZR025P01TL
DigiKeys produktnummer
RZR025P01TLTR-ND - Remsa och spole (TR)
RZR025P01TLCT-ND - Remsbit (CT)
RZR025P01TLDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RZR025P01TL
Beskrivning
MOSFET P-CH 12V 2.5A TSMT3
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
P-kanal 12 V 2,5 A (Ta) 1W (Ta) Ytmontering TSMT3
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RZR025P01TL Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
1V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
13 nC @ 4.5 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Vgs (Max)
±10V
Artikelstatus
Föråldrad
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
1350 pF @ 6 V
FET-typ
Effektförlust (max)
1W (Ta)
Teknologi
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
12 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
TSMT3
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
1,5V, 4,5V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
61mOhm vid 2,5A, 4,5V