RTF025N03TL
DigiKeys produktnummer
RTF025N03TLTR-ND - Remsa och spole (TR)
RTF025N03TLCT-ND - Remsbit (CT)
RTF025N03TLDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RTF025N03TL
Beskrivning
MOSFET N-CH 30V 2.5A TUMT3
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 30 V 2,5 A (Ta) 800mW (Ta) Ytmontering TUMT3
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RTF025N03TL Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
1,5V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
5.2 nC @ 4.5 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Vgs (Max)
±12V
Artikelstatus
Aktiv
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
270 pF @ 10 V
FET-typ
Effektförlust (max)
800mW (Ta)
Teknologi
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
30 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
TUMT3
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
2,5V, 4,5V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
67mOhm vid 2,5A, 4,5V