RQ5E030RPTL
DigiKeys produktnummer
RQ5E030RPTLTR-ND - Remsa och spole (TR)
RQ5E030RPTLCT-ND - Remsbit (CT)
RQ5E030RPTLDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RQ5E030RPTL
Beskrivning
MOSFET P-CH 30V 3A TSMT3
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
P-kanal 30 V 3 A (Ta) 700mW (Ta) Ytmontering TSMT3
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
2,5V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
5.2 nC @ 5 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Vgs (Max)
±20V
Artikelstatus
Aktiv
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
480 pF @ 10 V
FET-typ
Effektförlust (max)
700mW (Ta)
Teknologi
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
30 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
TSMT3
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
4V, 10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
75mOhm vid 3A, 10V