RBR2MM40CTFTR
DigiKeys produktnummer
RBR2MM40CTFTR-ND - Remsa och spole (TR)
RBR2MM40CTFCT-ND - Remsbit (CT)
RBR2MM40CTFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RBR2MM40CTFTR
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 40V 2A PMDU
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 40 V 2A Ytmontering PMDU
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RBR2MM40CTFTR Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
100 µA @ 40 V
Tillv.
Grad
Automotive
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Godkännande
AEC-Q101
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Teknologi
Inkapsling/låda
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
40 V
Leverantörens enhetsförpackning
PMDU
Ström - likriktat medelvärde (Io)
2A
Arbetstemperatur - koppling
150°C (max.)
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
520 mV @ 2 A
Basproduktens nummer
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)