RBE2VA20ATR är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Rohm Semiconductor
I lager: 5 897
Datablad
Similar
Diodes Incorporated
I lager: 0
Datablad
Similar
Diodes Incorporated
Nexperia USA Inc.
Dioder 20 V 2A Ytmontering TUMD2
RBE2VA20ATR
DigiKeys produktnummer
RBE2VA20ATR-ND - Remsa och spole (TR)
RBE2VA20ACT-ND - Remsbit (CT)
RBE2VA20ADKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RBE2VA20ATR
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 20V 2A TUMD2
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
700 µA @ 20 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Inte för nya designer
Inkapsling/låda
Teknologi
Leverantörens enhetsförpackning
TUMD2
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
20 V
Arbetstemperatur - koppling
125°C (max.)
Ström - likriktat medelvärde (Io)
2A
Basproduktens nummer
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
460 mV @ 2 A