RB561VM-40TE-17
DigiKeys produktnummer
846-RB561VM-40TE-17TR-ND - Remsa och spole (TR)
846-RB561VM-40TE-17CT-ND - Remsbit (CT)
846-RB561VM-40TE-17DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RB561VM-40TE-17
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 40V 500MA UMD2
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 40 V 500mA Ytmontering UMD2
Kategori
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
300 µA @ 40 V
Leverantörens enhetsförpackning
UMD2
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
40 V
Arbetstemperatur - koppling
125°C (max.)
Ström - likriktat medelvärde (Io)
500mA
Basproduktens nummer
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
560 mV @ 500 mA