RB531CM-40T2R
DigiKeys produktnummer
846-RB531CM-40T2RTR-ND - Remsa och spole (TR)
846-RB531CM-40T2RCT-ND - Remsbit (CT)
846-RB531CM-40T2RDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RB531CM-40T2R
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 40V 100MAVMN2
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 40 V 100mA Ytmontering VMN2 (SOD-923)
Kategori
Hastighet
Småsignal =< 200mA (Io), valfri hastighet
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
25 µA @ 40 V
Leverantörens enhetsförpackning
VMN2 (SOD-923)
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
40 V
Arbetstemperatur - koppling
125°C
Ström - likriktat medelvärde (Io)
100mA
Basproduktens nummer
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
410 mV @ 10 mA