RB168MM-40TFTR
DigiKeys produktnummer
RB168MM-40TFTR-ND - Remsa och spole (TR)
RB168MM-40TFCT-ND - Remsbit (CT)
RB168MM-40TFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RB168MM-40TFTR
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 40V 1A PMDU
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 40 V 1A Ytmontering PMDU
EDA-/CAD-modeller
RB168MM-40TFTR Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
550 nA @ 40 V
Tillv.
Grad
Automotive
Digi-Reel®
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
40 V
Leverantörens enhetsförpackning
PMDU
Ström - likriktat medelvärde (Io)
1A
Arbetstemperatur - koppling
175°C (max.)
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
650 mV @ 1 A
Basproduktens nummer
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)