RB168LAM-60TFTR
DigiKeys produktnummer
RB168LAM-60TFTR-ND - Remsa och spole (TR)
RB168LAM-60TFCT-ND - Remsbit (CT)
RB168LAM-60TFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RB168LAM-60TFTR
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 60V 1A PMDTM
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 60 V 1A Ytmontering PMDTM
EDA-/CAD-modeller
RB168LAM-60TFTR Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
1.5 µA @ 60 V
Tillv.
Grad
Automotive
Digi-Reel®
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
60 V
Leverantörens enhetsförpackning
PMDTM
Ström - likriktat medelvärde (Io)
1A
Arbetstemperatur - koppling
150°C (max.)
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)