RB162MM-60TFTR
DigiKeys produktnummer
RB162MM-60TFTR-ND - Remsa och spole (TR)
RB162MM-60TFCT-ND - Remsbit (CT)
RB162MM-60TFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RB162MM-60TFTR
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 60V 1A PMDU
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 60 V 1A Ytmontering PMDU
EDA-/CAD-modeller
RB162MM-60TFTR Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
100 µA @ 60 V
Tillv.
Grad
Automotive
Digi-Reel®
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
60 V
Leverantörens enhetsförpackning
PMDU
Ström - likriktat medelvärde (Io)
1A
Arbetstemperatur - koppling
150°C (max.)
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
650 mV @ 1 A
Basproduktens nummer
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)