RB068LAM-60TR är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Nexperia USA Inc.
I lager: 0
Datablad
Dioder 60 V 2A Ytmontering PMDTM
RB068LAM-60TR
DigiKeys produktnummer
RB068LAM-60TR-ND - Remsa och spole (TR)
RB068LAM-60CT-ND - Remsbit (CT)
RB068LAM-60DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RB068LAM-60TR
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 60V 2A PMDTM
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
RB068LAM-60TR Modeller
Kategori
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
2 µA @ 60 V
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
60 V
Arbetstemperatur - koppling
150°C (max.)
Ström - likriktat medelvärde (Io)
2A
Basproduktens nummer
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
680 mV @ 2 A