RB058LAM100TFTR
DigiKeys produktnummer
RB058LAM100TFTR-ND - Remsa och spole (TR)
RB058LAM100TFCT-ND - Remsbit (CT)
RB058LAM100TFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RB058LAM100TFTR
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 100V 3A PMDTM
Detaljerad beskrivning
Dioder 100 V 3A Ytmontering PMDTM
EDA-/CAD-modeller
RB058LAM100TFTR Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
3 µA @ 150 V
Tillv.
Grad
Automotive
Digi-Reel®
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
100 V
Ström - likriktat medelvärde (Io)
3A
Arbetstemperatur - koppling
150°C (max.)
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)