LTR18EZPJ470
DigiKeys produktnummer
RHM47ZTR-ND - Remsa och spole (TR)
RHM47ZCT-ND - Remsbit (CT)
RHM47ZDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LTR18EZPJ470
Beskrivning
RES SMD 47 OHM 5% 1.5W 1206 WIDE
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
47 Ohms ±5% 1,5W Chipresistor Bred 1206 (metrisk 3216), 0612 AEC-Q200, pulsmotstånd Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
LTR18EZPJ470 Modeller
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, pulsmotstånd
Tillv.
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
Bred 1206 (metrisk 3216), 0612
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,126" (1,60 x 3,20mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)