LTR10LEZPFSR075
DigiKeys produktnummer
846-LTR10LEZPFSR075TR-ND - Remsa och spole (TR)
846-LTR10LEZPFSR075CT-ND - Remsbit (CT)
846-LTR10LEZPFSR075DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LTR10LEZPFSR075
Beskrivning
RES 0.075 OHM 1% 1W 0805 WIDE
Detaljerad beskrivning
75 mOhms ±1% 1W Chipresistor Bred 0805 (metrisk 2012), 0508 AEC-Q200, strömavkänning Tjock film
Temperaturkoefficient
0/+150ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,049" x B 0,079" (1,25 x 2,00mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)