LTR10LEZPFLR240
DigiKeys produktnummer
846-LTR10LEZPFLR240TR-ND - Remsa och spole (TR)
846-LTR10LEZPFLR240CT-ND - Remsbit (CT)
846-LTR10LEZPFLR240DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LTR10LEZPFLR240
Beskrivning
RES SMD 0.24 OHM 1% 1W 0805 WIDE
Detaljerad beskrivning
240 mOhms ±1% 1W Chipresistor Bred 0805 (metrisk 2012), 0508 AEC-Q200, strömavkänning Tjock film
Temperaturkoefficient
0/+100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,049" x B 0,079" (1,25 x 2,00mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)