LTR10LEZPFLR160
DigiKeys produktnummer
846-LTR10LEZPFLR160TR-ND - Remsa och spole (TR)
846-LTR10LEZPFLR160CT-ND - Remsbit (CT)
846-LTR10LEZPFLR160DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LTR10LEZPFLR160
Beskrivning
RES SMD 0.16 OHM 1% 1W 0805 WIDE
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
160 mOhms ±1% 1W Chipresistor Bred 0805 (metrisk 2012), 0508 AEC-Q200, strömavkänning Tjock film
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, strömavkänning
Tillv.
Temperaturkoefficient
0/+150ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
Bred 0805 (metrisk 2012), 0508
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,049" x B 0,079" (1,25 x 2,00mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)