EDZVFHT2R11B
DigiKeys produktnummer
EDZVFHT2R11BTR-ND - Remsa och spole (TR)
EDZVFHT2R11BCT-ND - Remsbit (CT)
EDZVFHT2R11BDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EDZVFHT2R11B
Beskrivning
DIODE ZENER 11V 150MW EMD2
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 11 V 150 mW ±2,09% Ytmontering EMD2
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
EDZVFHT2R11B Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 8 V
Tillv.
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Monteringstyp
Ytmontering
Tolerans
±2,09%
Inkapsling/låda
Effekt - max
150 mW
Leverantörens enhetsförpackning
EMD2
Impedans (max) (Zzt)
30 Ohms