BST91T1P4K01-VC
DigiKeys produktnummer
846-BST91T1P4K01-VC-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BST91T1P4K01-VC
Beskrivning
HSDIP20, 750V, 90A, 3-PHASE-BRID
Tillverkarens standardleveranstid
27 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
MOSFETs - matriser 750V 90 A (Tc) 385W (Tc) Genomgående hål 20-HSDIP
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4,8V vid 30,8mA
Tillverkare
Rohm Semiconductor
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
170nC vid 18V
Förpackning
Box
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
4580pF vid 500V
Artikelstatus
Aktiv
Effekt - max
385W (Tc)
Teknologi
Kiselkarbid (SiC)
Arbetstemperatur
-40°C-175°C
Konfiguration
6 N-Channel (Phase Leg)
Monteringstyp
Genomgående hål
Drain till source-spänning (Vdss)
750V
Inkapsling/låda
20-PowerDIP modul (1,508", 38,3mm)
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
90 A (Tc)
Leverantörens enhetsförpackning
20-HSDIP
Rds On (max) @ Id, Vgs
19mOhm vid 91A, 18V