BSM120D12P2C005
DigiKeys produktnummer
BSM120D12P2C005-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BSM120D12P2C005
Beskrivning
MOSFET 2N-CH 1200V 120A MODULE
Tillverkarens standardleveranstid
27 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
MOSFETs - matriser 1200V (1,2kV) 120 A (Tc) 780W Modul
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BSM120D12P2C005 Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
2,7V vid 22mA
Tillverkare
Rohm Semiconductor
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
14000pF vid 10V
Förpackning
Bulk
Effekt - max
780W
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-150°C (TJ)
Teknologi
Kiselkarbid (SiC)
Inkapsling/låda
Modul
Konfiguration
2 N-kanal (H-brygga)
Leverantörens enhetsförpackning
Modul
Drain till source-spänning (Vdss)
1200V (1,2kV)
Basproduktens nummer
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
120 A (Tc)