BSM080D12P2C008
DigiKeys produktnummer
BSM080D12P2C008-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BSM080D12P2C008
Beskrivning
MOSFET 2N-CH 1200V 80A MODULE
Tillverkarens standardleveranstid
27 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
MOSFETs - matriser 1200V (1,2kV) 80 A (Tc) 600W Chassimontering Modul
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BSM080D12P2C008 Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 13,2mA
Tillverkare
Rohm Semiconductor
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
800pF vid 10V
Förpackning
Tråg
Effekt - max
600W
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
175°C (TJ)
Teknologi
Kiselkarbid (SiC)
Monteringstyp
Chassimontering
Konfiguration
2 N-kanal (dubbel)
Inkapsling/låda
Modul
Drain till source-spänning (Vdss)
1200V (1,2kV)
Leverantörens enhetsförpackning
Modul
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
80 A (Tc)